ההסכם הנוכחי בתוקף עד לסוף שנת 2017

ההנחה הרווחת היא שבחודשים הקרובים עד לתום השנה ינוהל מו"מ בין הנהלת טבע לבין וועד העובדים בנוגע להסכם חדש, סביר יותר להבנתנו ששנת 2018 לא תחל עם הסכם חדש אלא רק במהלך השנה יחתם הסכם חדש והוא יחול רטרואקטיבית לינואר 2018.

אין בטבע וועד מרכזי  משלוש סיבות, היסטוריה, הפרד ומשול, ואגו.

היסטורית  – טבע בישראל היא אסופה של כמה חברות שנרכשו עם הזמן והפכו לטבע הגדולה, לכל חברה ( אתר בימינו ) היה את הוועד שלה וזה נשאר כך עד היום.

הפרד ומשול – קיומם של 11 וועדים שונים מחליש את כוחם של כלל עובדי טבע בישראל וההנהלה משמרת את המצב הזה שנוח מאוד מבחינתה, לפני מספר שנים היה ניסיון להתארגנות שכזו אך זו נבלמה והוכשלה על ידי הנהלת החברה בזמנו.

אגו – 11 וועדים אומר 11 ראשי וועדים שבטוחים שהם יודעים הכי טוב, שהם הכי חכמים, ( כולל הבחור מאתר המשרדים שחושב שהוא חוכמולוג גדול ) ורק הם יודעים את התורה, ביחד הם לא מצליחים להבין את כוחה של האחדות ואין לנו כולנו אלא לקוות שיום יבוא והמחלוקות האישיות יונחו בצד וקום יקום וועד אחד מרכזי לכל עובדי טבע בישראל, וועד שימנף את כוחם של אלפי עובדי החברה בישראל ובעיקר יכניס להנהלת החברה קצת צניעות בבואה לכל משא ומתן עתידי.

עובדי טבע מהווים את המשאב האנושי של החברה ומכאן שהאחריות על ריווחתם, בטחונם התעסוקתי, וכל אספקט אחר הנוגע בעבודתם בטבע נמצא באחריות מלאה של מערך משאבי האנוש בחברה.

-במקרים בהם עובד חש שהוא לא מקבל את היחס הראוי בכל נושא שהוא ממשאבי אנוש הוא יכול לפנות לוועד העובדים שיעשה את המירב על מנת לשמור על זכויותיו ורווחתו של העובד.

בכל שאלה , בקשה, הצעה, או כל נושא אחר אפשר לפנות לכל אחד מחמשת חברי הוועד, אין בוועד העובדים תפקידים מוגדרים לכל אחד אלא כולנו נשמח לעזור לכל פניה באשר תהיה.

בתלוש המשכורת בחלק של " ניכויי חובה נוספים" יש שורה בסמל 551, הסתדרות כללית, התשלום שם מחושב לפי 0.95 אחוז משכר הבסיס, תשלום זה מוגבל בזמן כתיבת שורות אלו לתשלום מקסימלי של 156.22 שקלים לחודש.

ישנם שני סוגי תשלומים: הראשון הוא מס חבר שמשולם להסתדרות, מס החבר עומד על 0.95%  מהשכר המשולב שלנו וזאת עד לתקרה של 156.22 שקלים בחודש.

תשלום זה נועד לממן את פעילות ההסתדרות ולהבטיח לכולנו תמיכה מלאה וייצוג הולם של מגוון גופים בהסתדרות בעת הצורך, מגוון הגופים כולל עורכי דין לדיני עבודה, חשבים , רואי חשבון, מומחי מיסוי, ועוד.

התשלום השני הוא תשלום עבור קופת הוועד, זהו סכום שמועבר לקופת הוועד בכל חודש ומצטבר לאורך השנה, אחת לחצי שנה – בראש השנה ובפסח – העובדים המיוצגים מקבלים את הסכום אשר נצבר בקופת הוועד בצורת תווי שי לחג, בחגים האחרונים סכום זה עומד על כ 900 שקלים.

תשלום דמי חבר בגובה 0.95% מהשכר מבטיח את הזכות ליהנות מכלל השירותים וההטבות המוענקים במסגרת החברות בהסתדרות.

האגף לאיגוד מקצועי – חברי הסתדרות זכאים לייעוץ חינם על ידי מזכיר האיגוד המקצועי.

המחלקה המשפטית – חברי הסתדרות, בעלי ותק של 24 חודשים, זכאים לקבלת טיפול מקצועי משפטי ללא תשלום. הטיפול כולל: ייעוץ משפטי, משלוח מכתב התראה למעסיק ע"י עו"ד/מזכיר איגוד מקצועי וייצוג בערכאות משפטיות.

רשות ההסתדרות לצרכנות – חברי הסתדרות זכאים לקבלת סיוע משפטי וטיפול בתלונות ברמה הציבורית והפרטנית, בנושאי צרכנות ואיכות הסביבה.

קרן השביתה – חברי הסתדרות, המבקשים לממש את חופש השביתה כסנקציה ארגונית המתאפשרת בכפוף לסכסוך עבודה קיבוצי, זכאים לתשלום מלא עבור ימי שביתה בהתאם לשיעורים המקסימליים הקבועים בתקנון.

הזכות לבחור ולהיבחר למוסדות ההסתדרות רק חברי הסתדרות רשאים לבחור ולהיבחר למוסדות ההסתדרות השונים.

גמול ההשתלמות – חברי הסתדרות זכאים להכרה בגמול השתלמות הניתן במסגרת ההסכמים הקיבוציים הנחתמים ע"י ההסתדרות. כמו גם מהנחה של עד 90% עבור הטיפול בהסדרת הזכאות לגמול ההשתלמות על ידי מחלקות האיגוד המקצועי.

נעמ"ת – חברות הסתדרות זכאיות להנחה בשיעור של 20% בתעריפי הייעוץ המשפטי הניתנים על ידי נעמ"ת בנושאים משפטיים, כגון: מעמד אישי, הסכמי ממון, הסכמים לחיים משותפים, אלימות במשפחה, ביטוח לאומי, אימוץ, ירושות, צוואות ועוד.ומהנחה של 20% מעלות הפעילויות במרכזים הקהילתיים הפרוסים במרחבי ההסתדרות.

חברות הסתדרות זכאיות להנחה בשיעורים הנעים בין 10% ל 15%- בשירותי המרכז לזכויות האישה, המעניק סעד ותמיכה נפשיים ומופעל על-ידי נעמ"ת בשלוש המוקדים – חיפה, פתח-תקווה ותל-אביב.

בנוסף, חברות הסתדרות רשאיות להגיש בקשה למלגת לימודים, הממומנת על ידי קרן המלגות של נעמ"ת, המעניקה מדי שנה מענקי מחקר לדוקטורנטיות ומלגות לסטודנטיות לתואר ראשון ושני בסך כולל של 400,000 ₪.

פעילויות תרבות ופנאי ושירותים למען הקהילה במרחבי ההסתדרות – חברי הסתדרות זכאים להנחה של עד 20% מעלות פעילויות התרבות, החברה, הפנאי והקהילה במרחבים.

פעילות החברה למרכזי תרבות וספורט – חברי הסתדרות זכאים להנחה של 10%ברשת מרכזי הספורט של ההסתדרות, בבאר-שבע

בהחלט כן, אנו לשירותכם בכל שאלה שיש לכם, אנא היכנסו לקישור הבא ואנו מבטיחים לענות לכם במהרה.